| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Tolerance | 30 % |
| Length | 7.112 mm |
| Width | 5.9944 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 42 V |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance | 140 mΩ |
| Height | 4.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Signal Line |
| Current | 800 mA |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 140 mΩ |
| Max Current Rating | 800 mA |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 51 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 30 % |
| Max DC Current | 800 mA |
| DC Current | 800 mA |
Stock: 4972
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54998
Ext.Price$0.54998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54998 | $0.54998 |
| 10 | $0.46493 | $4.64930 |
| 25 | $0.42707 | $10.67675 |
| 50 | $0.39230 | $19.61500 |
| 100 | $0.36036 | $36.03600 |
| 300 | $0.35226 | $105.67800 |
| 500 | $0.34435 | $172.17500 |
| 1000 | $0.33407 | $334.07000 |
